Наше опитування
Сенс мого життя
Всього відповідей: 240
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Форум » Православ'я » Питання священнику » Святість католиків
Святість католиків
OlegДата: Четвер, 24.09.2009, 15:24 | Сообщение # 1
Перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 13
Нагороди: 3
Репутація: 1
Статус: Offline
Менеще цікавить таке питання : чому православні ставлять під сумнів католицьке вчення, якшо в католицькій церкві також є святі, чудотворці, цілителі, екзорцисти. Наприклад католики не ставлять під сумнів православної віри, але є такі випадки що православні деякі дуже гостро і критично і навіть вороже ставляться до католиків! Хіба цим вони не роблять гріха в Божих очах? Коли апостол у посланні до галатів 5 (16-25) говорить що хто таке чинить (свари,заздрість,ворогування,гнів, суперечки,незгоди,єресі) царства Божого не успадкує?
 
prot-vrДата: П`ятниця, 25.09.2009, 00:28 | Сообщение # 2
Духівник братства
Група: Користувачі
Повідомлень: 96
Нагороди: 4
Репутація: 3
Статус: Offline
Шановний Олег, що би Ви відповіли, якби я Вас запитав - чому Я стою поряд з Вами, а Ви в той час стоїте від мене на відстані 200 метрів?
Православні настільки ставлять під сумнів католицьке вчення, наскільки католики не погоджуються з вченням православних. Почитайте історію України і дізнаєтеся чимало про "толерантність" католиків до православних.
А от щодо "свари,заздрість,ворогування,гнів, суперечки,незгоди,єресі" - тут Ви праві - остерігаймося цього, щоби зустрітися в Царстві Божому!


http://amvon.orthodoxy.ru
 
OlegДата: П`ятниця, 25.09.2009, 09:48 | Сообщение # 3
Перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 13
Нагороди: 3
Репутація: 1
Статус: Offline
Ні я не маю нічого проти православних, і не знаю добре історію ставлення церков одна до одної, просто вважаю що наприклад ті маленькі розбіжності ніяк не впливають на віру: наприклад якщо я б тільки знав що Ісус христос вмер за мене на хресті, щоб спаслась моя душа, що після смерті буде рай або пекло ,що буде страшний суд і лише за 1 смертний гріх буду горіти в пеклі, і що Ісус буде судити нас за вчинками любові! І більше ніяких знань не мав, але всім серцем шукав Бога, хіба моя дорога відрізнялась би від того хто наприклад знає ще дуже багато чи є чистьилище чи не ма, чи святий дух Ісус прислав від отця чи і від себе також? Ці знання не впливають суттєво на головне не роби гріхів і роби добро! Я вам скажу що в греко католицькій церкві ніхто не акцентує увагу на чистилищі чи на подібних питаннях , я наприклад почув про чистилище (зовсім недавно) коли читав одну книгу і цезнання ніяк не вплинуло на мою віру чи життя!

Додано (25.09.2009, 09:48)
---------------------------------------------
Шановний Олег, що би Ви відповіли, якби я Вас запитав - чому Я стою поряд з Вами, а Ви в той час стоїте від мене на відстані 200 метрів?

Ну тут я говорив шо не маю сумнівів у православній вірі і в греко католицькій також! А в повідомлені я такого не мав на увазі що ми вас розумієм а ви нас ні! Мені просто цікавило це питання, ну і я не можу говорити від імені всіх католиків у кожного свої думки!
Я продовжу ще тему попереднього повідомлення, що на мене не впливає наприклад те що є папа римський , я ж не буду відповідати за його душу на страшному суді! Я вважаю і католики і православні рівні перед Богом і якщо і в вас і в нас є найголовніше віра в Ісуса Христа як спасителя і сам Ісус у святих тайнах як вершина віри то сумнівів не має бути!
Я з вами згідний остерігаймось всіх гріхів і ворога людей - нечистого шоб він не посія в наших серцях всякої погані! Дякую за вашу відповідь. Вибачте якшо завдав вам якигось незручностей, просто хотів відкрито порозмовляти на цю тему! На все воля Божа , може так і має бути щоб були і православні і католики, Божих думок ніхто не знає. Помоліться за мене грішного!

Сообщение отредактировал Oleg - П`ятниця, 25.09.2009, 18:56
 
prot-vrДата: П`ятниця, 25.09.2009, 21:25 | Сообщение # 4
Духівник братства
Група: Користувачі
Повідомлень: 96
Нагороди: 4
Репутація: 3
Статус: Offline
Шановний Олег, Ви, очевидно, цікавий і приємний співрозмовник і я не хотів би на півслові зупиняти важливу не тільки для нас обох розмову.
Так от, на думку православних, розбіжності між Православною вірою і католицизмом полягають не стільки в зовнішніх відмінностях, окремі з котрих Ви назвали, скільки у внутрішніх.
Догматичні (не обрядові) відмінності відобразилися на аскетиці і моральному богослів'ї як Римо- Католицької так і Православної Церкви.
Кажучи в цілому - Католицька церква веде свою паству зовсім іншим духовним шляхом, аніж Православна. Тому претензії православних не до католиків, як послідовників Христа, а до Католицької церкви, котра не здатна бути надійним засобом для спасіння вірних.

Раджу Вам почитати працю "Православное учение о спасении" (архимандрит Сергий (Страгородский) http://azbyka.ru/dictionary/17/sergiy_uchenie_o_spasenii.shtml


http://amvon.orthodoxy.ru
 
OlegДата: П`ятниця, 25.09.2009, 22:19 | Сообщение # 5
Перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 13
Нагороди: 3
Репутація: 1
Статус: Offline
Ну не знаю, але чому не може я не розумію, якщо церква дає людям св. Причастя, дає сповідь і всі таїнства, а все інше залежить від нас, Наприклад недавно в нас у Франківську були мощі св о Піо і я про нього книгу прочитав він був католиком, але великим святим , мав рани Ісуса, мав багато духовних дарів. Я не заперечую що є багато проблем всередині церкви, але спасіння душі залежить від людини, бо совість не мовчить...
 
prot-vrДата: Субота, 26.09.2009, 07:35 | Сообщение # 6
Духівник братства
Група: Користувачі
Повідомлень: 96
Нагороди: 4
Репутація: 3
Статус: Offline
"Кому Церква не Мати, тому Бог не Отець", ці слова сказані святителем Кіпріаном Карфагенським в середині ІІІст. нагадують нам, що Церква має бути для нас в ролі Матері. А матір відповідає не тільки за годування, але й - за виховання.

Так, у Церкві ми можемо причащатися, сповідатися, приступати до інших Таїнств, але, якщо житемемо по своїй волі і своєму розумінню, як треба втілювати Євангеліє у житті, якщо не будемо слідувати за Церквою на шляху спасіння, якщо не будемо керуватися церковним досвідом,то будемо людьми позацерковними.

Церква (через святих) за дві тисячі років набула величезного досвіду, як в реальних умовах сьогодення жити по євангельськи. Нехтувати цим досвідом і винаходити заново велосипед, немає потреби. Наше завдання долучитися до цієї церковної скарбниці духовного досвіду і слідувати стежиною спасіння, котрою йшли перед нами святі угодники Божі.

Щодо отця Піо і "ран Ісуса" - стигматів (так називається психічне захворювання повязане з навіюванням людиною собі того, що вона уподобляється Христу навіть в тілесних стражданнях. Старанність у цьому навіюванні призводить до появи на тілі ран), то "велика святість" очевидно повина проявлятися не на руках і ногах, а в смиренній душі і чистому серці.

Християнство перших віків не визнавало такого духовного подвигу, який взяв на себе о.Піо і його попередники, починаючи з Франциска Асизького (ХVIст.). Якби цей подвиг був спасительний, то апостол Петро, очевидно, першим би взяв його на себе (я вже не кажу про таких стовпів чернечого подвигу як Антонія Великого, Сисоя Великого, Василія Великого - не випадкого їх Церква назвала "Великими" - де їх стигмати?)


http://amvon.orthodoxy.ru
 
IovДата: Субота, 26.09.2009, 10:03 | Сообщение # 7
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 433
Нагороди: 12
Репутація: 4
Статус: Offline
Oleg, про святість греко-католиків читай тут.
 
OlegДата: Субота, 26.09.2009, 10:48 | Сообщение # 8
Перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 13
Нагороди: 3
Репутація: 1
Статус: Offline
Я прочитав статтю, і вашу відповідь prot-vr, і залишаюсь при своїй думці що католики теж можуть освячуватись і бути покірними і смиренними, і цим джерелом для нас є св. Тайни. Можна я просто залишусь користувачем вашого сайту?
 
IovДата: Субота, 26.09.2009, 11:02 | Сообщение # 9
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 433
Нагороди: 12
Репутація: 4
Статус: Offline
Quote (Oleg)
Можна я просто залишусь користувачем вашого сайту?

Ми будемо тільки раді. Що ти думаєш про тверезість? Наскільки я знаю в греко-католиків це питання стоїть гостріше. Напиши тут.
 
OlegДата: Субота, 26.09.2009, 11:06 | Сообщение # 10
Перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 13
Нагороди: 3
Репутація: 1
Статус: Offline
Ми будемо тільки раді. Дякую! А тверезість в якому значенні? Ніби на рахунок алкоголю??? :-)
 
IovДата: Субота, 26.09.2009, 11:21 | Сообщение # 11
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 433
Нагороди: 12
Репутація: 4
Статус: Offline
Ага.

P.S. Але щось ця твоя посмішка витерла всі мої нідії і сподівання.

 
OlegДата: Субота, 26.09.2009, 13:21 | Сообщение # 12
Перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 13
Нагороди: 3
Репутація: 1
Статус: Offline
А чого? шо поганого в посмішці??? Так легко осудив мене... Ти ж не бачиш мого серця !!!!!!! Ти ж не Бог!!!!! Я особисто пю тільки пиво і вино і то дуже рідко! А моя посмішка нічого не означає, принаймні нічого поганого !!!!

Сообщение отредактировал Oleg - Субота, 26.09.2009, 13:21
 
prot-vrДата: Субота, 26.09.2009, 22:36 | Сообщение # 13
Духівник братства
Група: Користувачі
Повідомлень: 96
Нагороди: 4
Репутація: 3
Статус: Offline
Олег, наш Іоv - досвідчений "спец" по людським душам. Він Вас просто перевірив на смирення.
А Ви екзамен, здається, не здали: "Так легко осудив мене... Ти ж не бачиш мого серця !!!!!!! Ти ж не Бог!!!!! Я особисто пю тільки пиво і вино і то дуже рідко! А моя посмішка нічого не означає, принаймні нічого поганого !!!!".
Початок духовного сходження базується на смиренні, а смирення, як вчать святі отці, "себе не бачить".


http://amvon.orthodoxy.ru
 
IovДата: Неділя, 27.09.2009, 00:25 | Сообщение # 14
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 433
Нагороди: 12
Репутація: 4
Статус: Offline
Вибач Oleg, неточно висловився:
Quote (iov)
Але щось ця твоя посмішка витерла всі мої нідії і сподівання.

Я мав на увазі греко-католицьку церкву в цілому.
Але у вас обох Oleg і prot-vr якась паранойя, де там осудження?

prot-vr, одразу знайшов спосіб мене відмазати, дякую. smile

 
OlegДата: Неділя, 27.09.2009, 18:30 | Сообщение # 15
Перехожий
Група: Користувачі
Повідомлень: 13
Нагороди: 3
Репутація: 1
Статус: Offline
Ну ок визнаю ще раз що я є грішний і мені далеко до св. отців, бо я грішна людина але мій шдях за Христом тільки починається! Але в тому шо я маю гріхи винен я, а не церква! Але ніяк з вами не згідний що греко католицька церква не може дати людині спасіння! І про о Піо з вами незгідний!!! Як тоді бути з рядками у посланні Павла до Галатів 6 (17-18) :
На майбутнє нехай ніхто не завдає мені клопоту, бо я ношу на моїм тілі рани Ісуса!!!!!!!!!
І з такими словами : Живу вже не я , а Христос живе в мені !!!!!!!!!!!! Думаю це не можна назвати психічним захворюванням а просто треба вірити.
 
Форум » Православ'я » Питання священнику » Святість католиків
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

П`ятниця, 29.03.2024, 15:19
Форма входу
Логін:
Пароль:
Міні-чат