Категорії каталогу
Статті [6]
Листівка "12" [2]
Статті інших ресурсів [8]
Наше опитування
Сенс мого життя
Всього відповідей: 240
Головна » Статті » Статті

День Перемоги
null   «Да воскреснет Бог...» - промовляє ієрей біля дверей храму - біля Гробу, від якого насправді вже відвалений камінь, і Ангел, що сидить на нім, загадково запитує: «Що шукаєте Живого серед мертвих?»

   А мурашки вже біжать по спині, і трепет підступає до горла, і сльози вже не стримати, і ви намагаєтеся співати «Воскресение Христово видевше...», але сльози і спазми в горлі зрадницьки заважають. 


   І раптом відбувається диво - шостий голос, завжди такий скорботний, такий смиренний і мінорний, раптом абсолютно незрозуміло стає мажорним і звучить переможним гімном! 

   І ось вже співає не тільки хор, але і всі прихожани співають, і все навколо співає! І після третьего-четвертого разу вже і ті, хто прийшли вперше, підспівують, про всяк випадок ще подивляються на вуста тих, що стоять поряд, і теж вже не соромляться сліз. 

   Де знайти такого геніального композитора, який міг би записати, а потім відтворити цю музику, яка наповнила душу? Який лауреат всіх на світі літературних премій в змозі описати ці почуття людськими словами? 

   Тільки одному Духу Святому це можливо.Тому, який вклав в блаженні вуста Іоанна Златоуста знамените Огласительне слово: 

   «Смерте, де твоє жало? Пекло, де твоя перемога?» У відповідь - мовчання.

   Нічого відповісти приниженому, поверженому пеклу, не осмілюється воно підняти очі свої - сліпить його, спопеляючи, світло Слави, яка зійшла над світом, приголомшує і смертельно пронизує ангельський спів по всьому Всесвіту. І радість змітає на своєму шляху всяку печаль, і вселенське тріумфування заповнює собою все і не залишає ніякого місця смутку. Звикнути до цього неможливо. Ніколи це свято, що повторюється щороку, не стане звичним. Тому що це одне з найбільших і незбагненних Таїнств. Хто питав про докази? Які ще кому потрібні докази? 

   Та просто відвідайте, нарешті, звичайне пасхальне богослужіння - не просто паски з яйцями прийдіть освятити, а звершити Богослужіння! 

   «Приидите вси вернии, поклонимся Святому Христову Воскресению»! Ось ви із запаленою свічкою в руці обходите з Хресним Ходом навколо храму і... відчуваєте, як вже відкриваються очі - не ті, на яких ви намагаєтеся стримати сльози, а очі серця, дані кожній людині Богом по милості Його і для бачення Його. У цю ніч вони у багатьох відкриваються вперше - навіть у тих, хто раніше ніколи не знав про їх існування.

   «Се бо прииде Крестом радость всему миру!»

   ХРИСТОС ВОСКРЕС!
Джерело: http://www.ortodox.donbass.com/text/pasha.htm
Категорія: Статті | Додав: Iov (18.04.2009) | Автор: Олександр Вєнніков
Переглядів: 1434 | Рейтинг: 2.0/2 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Четвер, 02.02.2023, 19:19
Вітаю Вас Гість
Форма входу
Логін:
Пароль:
Міні-чат
Пошук