Наше опитування
Сенс мого життя
Всього відповідей: 240
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Форум » Православ'я » Духовне життя » Великий Піст у XXI столітті (Чи стає на заваді стиль мого життя дотриманню Посту?)
Великий Піст у XXI столітті
prot-vrДата: Понеділок, 02.03.2009, 23:04 | Сообщение # 1
Духівник братства
Група: Користувачі
Повідомлень: 96
Нагороди: 4
Репутація: 3
Статус: Offline
Мені, аби хоч трішечки наблизитися до того, що вкладається в поняття "піст" - доводиться певною мірою міняти стиль свого повсякденного життя.
Ні, річ не в тім, що ніби інші дні у мене зовсім "не пісні" - скоріше навпаки, хочеться, щоби піст перетворив мирські будні у духовне свято!

А вам? А як? А чому?


http://amvon.orthodoxy.ru
 
ЗояДата: Субота, 07.03.2009, 23:11 | Сообщение # 2
Освоївся
Група: Братчики
Повідомлень: 82
Нагороди: 7
Репутація: 1
Статус: Offline
А я у попередній темі хотіла проголосувати за перших 4 пункти (але можливий лише один). Для мене теж в ідеалі піст "весна духовна", а в реальності - мета.
Ой, а скільки цікавих речей є написано про піст!
Але для мене особисто піст - таки радість. І у мене піст найбільше асоціюється з тренуванням.
Наприклад, кльво на тіло після того, як покачаєш прес - таке чудове відчуття. Щось схоже відбувається іі з душею в піст.
Або це може нагадувати оздоровчу дієту: їсти ніби хочеться, але стараєшся якомога більш продовжити цей час. Тренування, тонус, рух - такі слова приходять в голову...
А ще, для мене піст (в ідеалі ) - творчість. Якби не творчий підхід - то можна злегка придуріти. Строго дотримуючись правил - відкривати щось нове: новий досвід, нові думки, нові враження і т.д.
Звичайно, піст асоціюється з богослужіннями і не завжди туди дуже кортить іти. Але часом примусити себе треба - тренування все таки. Норм. явище!
А те, що піст накладає якісь харчові обмеження - то для мене тут, якщо по щирості - ну зовсім свято. Це прекрасно. Набагато легше!
А що стосується "маминих заборон у плані посту", то у мене взагалі ніяких асоціацій. Демократія у хорошому розумінні цього слова.

Додано (07.03.2009, 23:11)
---------------------------------------------
Вітаю братчиків. Оце тиша на форумі! Мабуть, так постять smile .
Як минув перший тиждень "тренувань"? У складі "запасних" чи у ролі "рефері" для ближніх? biggrin
А я от сиджу тут на форумі, займаюсь "пустомовством", ой, - та ще й сама з собою! biggrin

 
IovДата: Неділя, 08.03.2009, 00:39 | Сообщение # 3
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 433
Нагороди: 12
Репутація: 4
Статус: Offline
Не так тяжко поститися, як думати що правильно робити чи їсти в піст, а що ні. Може тільки мені так.
Задовбало.
А ще хотів викоринити хоча б на період посту одну свою страсть. Чогось мені не вистачило. Можете поспівчувати.
 
ЗояДата: Неділя, 08.03.2009, 12:59 | Сообщение # 4
Освоївся
Група: Братчики
Повідомлень: 82
Нагороди: 7
Репутація: 1
Статус: Offline
Quote (iov)
Не так тяжко поститися, як думати що правильно робити чи їсти в піст, а що ні

Наскільки мені відомо, то це і є головне питаня не тільки посту, а всього життя: "Що мені робити в цій ситуації? А в цій? А може так? А може по - іншому?". Питання ВИБОРУ, мабуть, найвідповідальніше і найважче. Одна авторитетна для мене людина мені казала: "В житті завжди будеш мучитись як, коли, що робити. Завжди при виборі є дві крайності: 1. Пливу за течією, а там - "хай Бог допомагає". (взагалі не напружуються мозги) 2. В голову напливає і напливає безліч варіантів, і людина кидається від одного до іншого - і так і не може визначитись і врешті нерви здають! smile Треба завжди принаймні старатись дотримуватись золотої середини".
Quote (iov)
А ще хотів викоринити хоча б на період посту одну свою страсть

Добре, що побачив ту пристрасть та ще й захотів боротись! Думаю, найважливіше - докладати якнайбільше зусиль.
 
MaXiMuSДата: Неділя, 08.03.2009, 22:49 | Сообщение # 5
Інколи заходжу
Група: Братчики
Повідомлень: 25
Нагороди: 4
Репутація: 2
Статус: Offline
Як для мене, Великий піст - це корисний час як для душі, так і для тіла.
Для душі - піти на покаянний канон, який доречі служиться тільки у Великий піст, посповідатись і причаститись, пособоруватись, взяти маленький подвиг, наприклад, на читання псалтиря і т.д. і т.п.
Для тіля - випробувати, наскільки людина може відмовитись від тих благ та задоволень, до яких вона звикла, і особливо в піст це відчувається...


Життя це як коробка шоколадних цукерок, ніколи не знаєш на що натрапиш...
 
IgorДата: Вівторок, 15.12.2009, 18:55 | Сообщение # 6
Давній друг
Група: Користувачі
Повідомлень: 176
Нагороди: 7
Репутація: 1
Статус: Offline
Як ви вважаєте: коли людині важче було дотримуватись посту: у Х столітті чи у ХХІ ст.? Чи можливо вони знаходяться(-лись) у приблизно однакових умовах?

Крапля води точить камінь
 
IovДата: Вівторок, 15.12.2009, 21:36 | Сообщение # 7
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 433
Нагороди: 12
Репутація: 4
Статус: Offline
важче було звичайно! Бо майонезу пістного ще не було =)

А якщо серйозно, то однаково, і тоді і зараз, кожен регулює строгість свого посту сам. Можливо хіба що у ХІ ст. більше народу постилося і вище ставили планку. Я тут говорю не про дієту.

 
ElenaДата: Вівторок, 15.12.2009, 23:28 | Сообщение # 8
Ветеран
Група: Друзі
Повідомлень: 320
Нагороди: 8
Репутація: 5
Статус: Offline
Quote (Iov)
важче було звичайно! Бо майонезу пістного ще не було =)

Зате тоді після посту у них було непісне сало!

Те що більше людей постило, було великим плюсом, бо в такому оточенні легше було поститись. А то спробуй не спокуситись, коли хтось на кухні смажить котлети, або в сусідній кімнаті слухає музику sad Піст був традицією для всіх, а зараз це вибірково, тому постуючі часто потрапляють в "непісну" (якщо можна так висловитись) атмосферу.

 
IovДата: Вівторок, 15.12.2009, 23:37 | Сообщение # 9
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 433
Нагороди: 12
Репутація: 4
Статус: Offline
Я завжди говорю, що найсмачніша котлета - свобода від котлет! =)
 
IgorДата: Середа, 16.12.2009, 20:58 | Сообщение # 10
Давній друг
Група: Користувачі
Повідомлень: 176
Нагороди: 7
Репутація: 1
Статус: Offline
Quote (Iov)
Я завжди говорю, що найсмачніша котлета - свобода від котлет! =)

Точно тодішнім людям було легше: вони не мали поняття що то за такий продукт.


Крапля води точить камінь
 
ЗояДата: П`ятниця, 18.12.2009, 20:46 | Сообщение # 11
Освоївся
Група: Братчики
Повідомлень: 82
Нагороди: 7
Репутація: 1
Статус: Offline
Quote (Igor)
Як ви вважаєте: коли людині важче було дотримуватись посту: у Х столітті чи у ХХІ ст.? Чи можливо вони знаходяться(-лись) у приблизно однакових умовах?

Думаю, в однакових. Як і раніше, людська природа вражена гріхом, як і раніше, тягне на гріх. Єдине, що змінилось, так це тільки форма гріха, а суть - та сама.

І ще. Якщо визнати, що нам, жителям XXI століття важче, ніж жителям X століття, то прийдеться визнати той факт, що Бог ставить нас в важчі умови, тобто прослідковується якась несправедливість Бога. А ми знаємо, що Бог - справедливий.

І потім, можна прослідкувати закономірність. У наш час дійсно спокуси стали якимись більш "розкрученими", різноманітними, на різний смак. Але в той же час розширилась можливість для добрих справ. Тобто, збільшилась можливість згрішити, і, відповідно, збільшилась можливість зробити щось добре.

 
IgorДата: П`ятниця, 18.12.2009, 20:52 | Сообщение # 12
Давній друг
Група: Користувачі
Повідомлень: 176
Нагороди: 7
Репутація: 1
Статус: Offline
Quote (Зоя)
Якщо визнати, що нам, жителям XXI століття важче, ніж жителям X століття, то прийдеться визнати той факт, що Бог ставить нас в важчі умови, тобто прослідковується якась несправедливість Бога. А ми знаємо, що Бог - справедливий.

Мені здається що якраз це і є проявом справедливості Бога: людина стала більш грішити, значить їй посилаються більші спокуси. Це ми самі винні.


Крапля води точить камінь
 
ЗояДата: П`ятниця, 18.12.2009, 21:14 | Сообщение # 13
Освоївся
Група: Братчики
Повідомлень: 82
Нагороди: 7
Репутація: 1
Статус: Offline
Пробачте, Ігоре, не зрозуміла Вашої думки. То нам, людям XXI ст., по - Вашому, все - таки важче?
 
IgorДата: П`ятниця, 18.12.2009, 21:55 | Сообщение # 14
Давній друг
Група: Користувачі
Повідомлень: 176
Нагороди: 7
Репутація: 1
Статус: Offline
Так, трохи важче, бо побільшало спокус, вони стали більш замаскованими. Деколи взагалі сумніваєшся: чи робиш гріх чи благо?

Крапля води точить камінь
 
ЗояДата: П`ятниця, 18.12.2009, 22:02 | Сообщение # 15
Освоївся
Група: Братчики
Повідомлень: 82
Нагороди: 7
Репутація: 1
Статус: Offline
Але ж і можливостей побільшало!
 
Форум » Православ'я » Духовне життя » Великий Піст у XXI столітті (Чи стає на заваді стиль мого життя дотриманню Посту?)
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

П`ятниця, 26.04.2024, 18:15
Форма входу
Логін:
Пароль:
Міні-чат